Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

 

Ikni se vonë asht ba!

Sociale  |  E Enjte - 15 Gusht, 2019  |  681 Lexime
E çliruet vetën nga varfëria e malin nga pleshtat Ia moret si trofe lufte kur zbritet "fitimtarë" dhe i lëshuat n'qytet e brohoritet po ua falim lirinë e na qelbën ata e ju E vratë vetën njiherë n'emën t'heroizmave e s'dyti e vratë atdheun n'emën t'urisë S'treti, neve që pritem t'u marrim ngrykë kur thatë ne jemi çlirimtarët Tani s'dimë mbetët gjallë ju a vdiqem ne që kërkojmë t'na leni t'lirë ju që s'dini kur mbetet pa gjak atdheu e kur pa ujë e bima e tij Ju e burgoset vetën kur menduet se jeni yjzit e këtij nënqielli e mund të shkrepni sa herë t'doni mbi kokat tona e kratere t'çelni n'tokë si meteorët Ikni se vonë asht ba edhe për kambanaret edhe për minaret edhe për neve që s'dimë kuj t'i lutemi ma E Huazuar nga Artisti i Popullit Çun Lajçi Drelaj 15.08.2019
Ikni se vonë asht ba!

Reklamë

Komentet

Sociale

 

Marketingu

 

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim