Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

Nga moti i lig dy pushues u mbytën në Shqipëri, stuhi e shi edhe nesër në këtë zonë bregdetare

Kronikë e zezë  |  E Hëne - 29 Korrik, 2019  |  691 Lexime
Këtë të dielë dy persona u mbytën dhe dhjetëra pushues të tjerë rrezikuan jetën për shkak të motit të keq dhe përkeqësimit të dukshëm të situatës në plazh.

Re të zeza, stuhi e dallgë, Ulqini e Velipoja të shkatërruara pas goditjes së motit të lig

 

Për të dytën herë këtë verë pjesa veriore e Shqipërisë, u godit nga moti i lig dhe stuhitë.

Derisa mijëra pushues po relaksoheshin në bregdetin shqiptar, sot ata u tmerruan, madje dy nga ta u mbytën si pasojë e dallgëve të mëdha.

Më e prekura ishte Velipoja, Shëngjini dhe Uliqini në Malin e Zi, shkruan Indeksonline.

Përveç dallgëve, stuhitë shkatërruan edhe plazhet, ku përmes këtyre imazheve mund të shihni si mbeti Velipoja dhe Ulqini.

Ndryshe, numri më i madh i pushuesve edhe këtë vit vazhdojnë të jenë nga Kosova./Indeksonline/

Nga moti i lig dy pushues u mbytën në Shqipëri, stuhi e shi edhe nesër në këtë zonë bregdetare

Reklamë

Komentet

Kronikë e zezë

Marketingu

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim