Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

 

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në “GP Budapest 2019” pas triumfit në finale ndaj xhudistit rus!

Sport  |  E Shtune - 13 Korrik, 2019  |  166 Lexime
Sukseset e xhudistëve kosovarë në arenën ndërkombëtare nuk kanë të ndalur.Një i tillë ka ardhur edhe sot (e shtunë) nga Grand Prixi që po mbahet në Budapest të Hungarisë.
Është Akil Gjakova, i cili ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 73 kilogramë.
Xhudisti pejan arriti të mposht me lehtësi me ippon në finale rusin Georgii Elbakiev.
Kjo pasi dje (e premte) Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova u stoliset të dyja me medalje të argjendta. /Telegrafi/
Akil Gjakova fiton medaljen e artë në “GP Budapest 2019” pas triumfit në finale ndaj xhudistit rus!

Reklamë

Komentet

Sport

 

Marketingu

 

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim