Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

Doktori kosovar që jeton në Gjermani: Edhe nëse na i vjedhni paret, bile dokumentat na i ktheni!

Sociale  |  E Mërkure - 10 Korrik, 2019  |  873 Lexime

Në rrjetet sociale dhe mediat online qarkulloi një video në të cilën shihej një hajdut teksa thyente xhamat e veturës së një mërgimtgari nga Gjermania.

Ngjarja ndodhi në orën dje rreth orës 16:00 në parkingun e Qendrës Tregtare “Abi Qarshia” në Prizren.

Derisa krejt çfarë ai mori si “shpërblim” për veprën e paturpshme ishte një çantë me një kabllo dhe 100 euro, përcjellë Indeksonline.

 

Ky gjest i një qytetari pa kulturë, u dënua nga të gjithë, ndërsa përmes thirrjeve në rrjete sociale u kërkua dënim për të.

Në anën tjetër, pa reaguar s’mbetën as vet gurbetçarët.

Doktori kosovar, Fahri Beqa i cili ditë më parë mori liçencën nga autoritetet gjermane për hapjen e ordinancën së parë kardiologjike me pronar shqiptar në Gjermani, ka një apel për të gjithë ata që mendojnë të perfitojnë nga ta duke iu vjedhur e thyer makinat.

Edhe nese na i vjedhni paret, bile dokumentet na i ktheni se pastaj policia nuk po eshte ne gjendje sa na zgjat pushimi nje vertetim per vjedhjen e dokumenteve me na i leshu...”, ka shkruar Beqa në profilin e tij Facebook./Indeksonline/

https://www.facebook.com/IndeksonlineOfficial/videos/410547846336091/

Doktori kosovar që jeton në Gjermani: Edhe nëse na i vjedhni paret, bile dokumentat na i ktheni!

Reklamë

Komentet

Sociale

Marketingu

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim