Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

 

Unë i sfiduari!

Opinione  |  E Premte - 3 Maj, 2019  |  757 Lexime
Dje jam sfidu nga disa miq për mbjellje të fidaneve çka i falenderoi edhe pse nga vendi që vi jemi të njohur si vend që kultivojm dhe rriten fidanet. Ju them shum sinqert që duke marrurur si nivel qendror ku elita politike (ish presidentja, presidenti aktual, kryemisntri, kryeparlamentari dhe deri tek disa figura klerike fetare) sikur nuk shohin gjendjen e rëndë socio-ekonomike ku qytetari nuk e sheh më Kosovën si një vend që mund të siguron të ardhemen e fëmive të vet , njëherit edhe nga qyteti i vendlindjes time Suhareka ku kryetaari aktual duke injoruar obligiemt ndaj votuesve "sfudon" oponentët politik me mbjellje të fidaneve. Me këtë nuk mund të rri duar kryq dhe sy mbyllur sepse për me ardhur në pushtet kam dhënë një shtytje edhe nëse ka qenë sa krahu i një shpendi dhe me këtë besoi që kam të drjet të reagoi sepse pamarrparsysh preferncat partiake kam përkrahur në balotazh me të vetmin qëllim për ndryshim në të mirë të qytetarit. Por me këtë dua te shprehi indinjatën intelekuale sepse në çdo hap që bënë kryetari aktual Bali Muharremaj të poston foto sikur që po bënë punë që në shumicën e rasteve dhe për dallim nga qeverisja e kaluar është më mirë ku për këtë arsye ia kam dhënë besimin me voten time dhe aty ku kam mundur me ndiku. Por përderisa qytetari i Suharekës nuk sheh të ardhme dhe kryetari të luan me ndjenjat e këti qytetari duke postuar foto duke rrutullu barin e that (sanë), me qizme të llastikut, duke bajt thas në krah dhe duke mos lënë të pame (ngullime) pa shku, kjo me të vërtet me bën të ndihem i sfiduar si qytetar dhe si votues sepse une nuk kam votuar kryetarin aktual me i ndjek të pamet dhe me mbathur qizme dhe me na tregu që mund të bart një thes në krah dhe me na tregu qe ka punuar gjithnjë tokën. E them këtë sepse kjo është nënqmuese për qytetarin e Suharekës sepse besoi që Suhareka nuk është e njohur për arsitokraci por të gjith kan punuar tokën dhe po ti ipet mundësia edhe sot punon me plot zell. Me këtë dua të i kujtoj kryetarit aktual që qytetari ia ka dhënë besimin për menagjer të mir e jo me na sfidu me fidane sepse secili kemi nga dyqind trupa fidane në oborret dhe bahqet tona. Unë jam i dorzuar e aq më shum i sfiduar para kryetarit aktual. Ndërsa unë i sfiduari do e shpërbleja me çmimin "Lulja e Asfaltit", me motivacion që krahas asfaltit rriten lulet një shenbull për kryetarët e tjer. I sfiduari nga Bali Muharremaj Mustafë Kadriaj 3 Maj 2019 Suharekë
Unë i sfiduari!

Reklamë

Komentet

Opinione

 

Marketingu

 

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim